Zastosowanie i działanie Ksantohumolu

Przeciwzapalne

Stany/ogniska zapalne szczególnie w chronicznej postaci są przyczyną większości chorób.
Oczywiście stany zapalne spowodowane mogą być przez różne czynniki jednak konsekwencje i sam mechanizm powstawania stanu zapalnego są bardzo podobne. Istotne dla naszego zdrowia jest, w którym miejscu w organizmie powstaje stan zapalny np. czy w jelitach, czy wątrobie czy też na skórze bo to determinuje jednostkę chorobową z jaką mamy do czynienia.
Ksantohumol ma niezwykle silne działanie przeciwzapalne i w wielu przypadkach chorobowych przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty (często już po pierwszych 2-3 dawkach).
Ksantohumol swoje właściwości zawdzięcza oddziaływaniu na szlaki zapalne poprzez hamowanie receptora farsenoidowego X (FXR) oraz NF-kB co hamuje prozapalne ekspresje genów Interleukiny IL-1B, IL-6, IL-8, IL-12, i Tumor necrosis factor (TNF). To działanie jest istotne zarówno w kontekście tak zwanych burzy cytokin przy infekcjach Covid jak również przy innych reakcjach zapalnych.
Ksantohumol poprzez znaczący wpływ na zmniejszenie produkcji tlenku azotu (NO), który pełni istotną rolę w procesach zapalnych i powstawaniu nowotworów, wygasza te stany.

Zamów już dziś

+48 533 888 720